HAMLET ON THE ROAD /Divadlo Radost/

23. 8. - 25. 8. 2021  |  20.00 h  |  Amfiteátr Kraví hora

Před 420 lety napsal Shakespeare jednu z nejslavnějších tragédií všech dob: Hamleta. Mnohokrát byl uveden, několikrát zfilmován, postava Hamleta se stala archetypem i módní ikonou, v divadelním slangu se činoherním hercům dokonce přezdívá Hamleti.

Divadlo Radost uvádí Hamleta poněkud jinak, než bývá zvykem: jako funerální muzikál inspirovaný poetikou jarmarečních kočovných loutkářů.

Příběh prince Hamleta, jeho zavražděného otce a ovdovělé matky Gertrudy, která se vdala za bratra zesnulého krále Claudia, příběh nešťastné Ofelie, jejího bratra Laerta a jejich otce Polonia vypráví prapodivná kočující herecká společnost, uvádějící loutkového Hamleta ve starobylém překladu. Všechny slavné monology zpívá s vlastním hudebním doprovodem. Je to vskutku podivná herecká společnost, jedním z jejích členů je dokonce hrobník! Aktéři se do svých rolí ponoří natolik, že vražednému šílenství jedné z nejkrvavějších Shakespearových tragédií nakonec sami podlehnou?

Interiérová verze je uváděna na velké scéně Divadla Radost, exteriérová se odehrává na nádvoří divadla na divadelním voze, který v podobě pojízdného jeviště může přijet za svými diváky kamkoli.

Režie: JOANNA ZDRADA
Scénář, texty písní, dramaturgie: PAVEL TRTÍLEK
Výprava: PAVEL HUBIČKA
Hudba: TOMASZ LEWANDOWSKI
Pohybová spolupráce a souboje: PETR NŮSEK
Animace loutek: ZDENĚK ŠEVČÍK

V textu jsou použité části překladů od autorů:
Josef Václav Sládek (překlad Hamleta z r. 1899),
František Doucha (překlad Romea a Julie z r. 1847),
Josef Jiří Kolár (překlad Macbetha z r. 1838)

Délka představení: cca 1 hod. 30 minut

Vhodná věková skupina: 10+

Odkaz na stránky Divadla radost: https://divadlo-radost.cz/repertoar/218/hamlet-on-the-road