Noc padajících hvězd

z 12. na 13.8. od 22.00 hod. | zadní část venkovního areálu koupaliště (veřejný park)

Chtěli byste na vlastní oči spatřit „padající hvězdu“? A sami si ověřit, zda se vám myšlené přání skutečně vyplní? Pak v noci z pondělí 12. srpna na úterý 13. srpna nezůstávejte doma. Bude-li jasno, teple se oblečte, popadněte karimatku se spacákem a vydejte se na brněnskou Kraví horu. Opět se odtud můžete dívat na meteory z roje Perseid.

Výjimečná Noc padajících hvězd začíná v pondělí po 22. hodině a končí po druhé hodině ranní. A když to na Kravák nestihnete nebo máte daleko? Nevadí, běžte se dívat kamkoli, kde je tmavá obloha a dobrý výhled!

I když díky vstřícnému přístupu Technických sítí města Brna o půlnoci zhasne hrad Špilberk, bude nám tentokrát výhled poněkud kazit Měsíc v úplňku. I tak bychom mohli nějakou tu perseidu zahlédnout… Čekání zpestří prolétající umělé družice, nejnápadnější letní souhvězdí a planety Jupiter a Saturn.

Noc padajících hvězd pořádají Hvězdárna a planetárium Brno a Sportovně-rekreační areál Kraví hora, ve spolupráci s Technickými sítěmi Brno, Dopravním podnikem města Brna, Městskou policii Brno a Policií České republiky.

 

Několik praktických rad:

Sledujte facebook.com/hvezdarna.brno

  • Program noci je jednoduchý: lehneme si na trávu a budeme se dívat na nebe. Hrát nám k tomu bude téměř vesmírná hudba, tu a tam k dění na nebi něco řekneme.
  • Komentované pozorování v areálu koupaliště začíná v pondělí ve 22 hodin a končí po 2. hodině ranní.
  • Pozorovat se bude pouze za pěkného počasí. Dbejte pokynů organizátorů.
  • Určitě se teple oblečte. Noci jsou chladné, padá rosa! Přineste si s sebou něco pod sebe, ideálně karimatku, ať si můžete při pozorování lehnout.
  • Bazény na koupališti budou v noci nepřístupné! Nad ránem bude nutné koupaliště opustit.

 

Plakát akce: