Pozemšťan, Pavol Seriš
Letní scéna Divadla Bolka Polívky 2021

1. 8. | 20:00 hod | amfiteátr za koupalištěm Kraví hora

První srpnový den od 20 hodin se odehraje poslední představení letošního 6. ročníku Letní scény Divadla Bolka Polívky. Komediální one man show herce a mima Pavola Seriše Pozemšťan bude uvedena mimořádně v přírodním amfiteátru za koupalištěm na Kraví hoře, který se v příštím roce stane dějištěm Letní scény Divadla Bolka Polívky 2021. Diváci si tak mohou v „předpremiéře“ užít místo s magickou atmosférou a úžasným výhledem na Špilberk i střed města Brna, které příběhu Pozemšťana dodá patřičný nadhled.  

Autorská inscenace Pozemšťan v podání Pavola Seriše a v režii Hany Mikoláškové je divadelní zprávou o lidech 21. století, kteří se dívají všude kolem sebe, jen ne do zrcadla. Při putování po planetě Zemi zjišťuje zbloudilý mimozemšťan, že by se chtěl stát člověkem. Bedlivě zkoumá, jak se takový člověk projevuje, a po letech studia se z něj stává opravdový specialista! Mimozemský původ mu umožňuje nezaujatý a zcela nový pohled na lidi i na každodenní situace. Podaří se mu pochopit naše chování natolik, aby se mohl rozloučit se svou šedivou planetou a zapadnout do společnosti na pestrobarevné Zemi?

  

„Zkusili jsme se na člověka podívat z výrazného, až mimozemského nadhledu. Každodenní situace sledujeme očima bytosti, která se snaží najít souvislosti mezi tím, co lidé říkají, co dělají a jak se chovají. Mimozemšťan si realitu vykládá na základě vnějšího pozorování a ne vždy se mu podaří rozklíčovat příčiny lidského chování. Tím se dostává do vtipných, ale i prekérních situací,“ přiblížil dramaturg inscenace Matěj Randár.

Pavol Seriš s Divadlem Bolka Polívky spolupracuje na úspěšných Re-kabaretech. Ve své tvorbě bravurně kombinuje pohybové divadlo, stand-up comedy, pantomimu či tanec, které koření absurdním humorem. Se svými inscenacemi Chutilo vám, páni?, Zo ZOO, Autor, Pri kase a dalšími pravidelně vystupuje kromě Slovenské a České republiky i v zahraničí a získal za ně mnoho ocenění.


Předprodej vstupenek na představení Pozemšťan běží v síti GoOut a v pokladně Divadla Bolka Polívky. Vstup na místo konání je umožněn 30 minut před začátkem představení.
 

Kompletní program Letní scény Divadla Bolka Polívky včetně anotací najdete na

https://letniscena.divadlobolkapolivky.cz/program/