Saunové ceremoniály

 

Termíny ceremoniálů duben:

začátky po 17 hod

út 2. 4. – Ondřej


čt 4. 4. – Sabina


út 9. 4. – Sabina


čt 11. 4. – Ondřej


út 16. 4. – Sabina


čt 18. 4. – Ondřej


út 23. 4. – Ondřej


út 30. 4. – Sabina


Jak ceremoniál probíhá?

Saunový ceremoniál je procedura spojená se saunováním, která má za cíl nejenom fyzické očištění těla, ale také relaxaci a duševní uvolnění. Saunové ceremoniály mohou mít různé formy, v závislosti na znalostech samotného saunového mistra, který se stará o průběh celé saunové procedury.

Během saunového ceremoniálu se nejčastěji polévají vodou horké lávové kameny, aby se zvýšila vlhkost v sauně. Saunový mistr pomocí ručníků distribuuje horký vzduch po sauně, což napomáhá účinněji uvolnit svaly, zvýšit průtok krve a stimulovat pocení. Saunové ceremonie zahrnují i použití přírodních éterických olejů, sušených bylinek nebo dřevin, či dokonce vzácných vykuřovadel, které mohou mít relaxační nebo aktivační účinky na organismus.

Po saunování následuje obvykle ochlazení a odpočinek, což zahrnuje sprchu nebo dokonce ponoření se do studené vody (například ledového bazénku) a průběžné doplňování tekutin do organismu. Nejdůležitější je, aby lidé dodržovali bezpečnostní zásady a měli na paměti své vlastní pohodlí a zdravotní stav při praktikování saunového ceremoniálu.

Druhy saunových ceremoniálů:

Relaxační – cílem je dosáhnout celkového uvolnění těla a mysli pomocí vůní a doprovodné hudby

Energetický – cílem je dosáhnout celkového nabuzení těla a mysli pomocí vůně a doprovodné hudby

Meditační – cílem je dosáhnout celkového harmonie těla a mysli pomocí vůně, hudby, hlasu či tónů meditačních hudebních nástrojů

Saunoví mistři

 

Sabina Trégeová

Sabina Trágeová

je saunamistryne s několikaletou zkušenosti v oboru saunových rituálů. Zúčastnila se pracovní stáže ve 4* Spa Farris Bad, jež je podle odborníků v Top 10 nejlepších SPA v Evropě. Taktéž hostovala v Německém resortu SATAMA, které je místem kde se pořádají pravidelně mistrovství světa v divadelních ceremoniálech. Sabina miluje energický druh ceremoniálů, během nichž dokáže v divácích probudit přirozenou radost ze života.

 

Ondřej Sochůrek

Ondřej Sochůrek

pochází z druhé generace sauna mistrů jež velice ovlivnila podobu saunových ceremoniálů v ČR. Během posledních několika let nasbíral několik cenných trofejí z mistrovství ČR v saunových ceremoniálech. V roce 2019 získal i ocenění více mistra světa v kategorii jednotlivců. Ondřej rád spojuje dohromady show ceremoniály s prvky přírodních procedur. V roce 2023 reprezentoval Norský tým na soutěži Aufguss WM v kategorii týmů.

Prohlédnout panoramaticky Saunový svět Koupaliště Kraví hora

Přejít na stránku saunového světa